Mecz Chelsea kontra Wolves zakończony wynikiem 2-4 dnia 2024-02-04 14:00

W ostatnim spotkaniu Premier League drużyna Chelsea podejmowała ekipę Wolves na Stamford Bridge. Mecz odbył się 4 lutego o godzinie 14:00. Po emocjonującym widowisku to drużyna gości wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 4-2. Wynik na przerwę to 2-1 dla Wolves. To było wydarzenie 4 dni temu.

Relacja z przebiegu meczu

W sobotnie popołudnie na Stamford Bridge doszło do starcia pomiędzy drużynami Chelsea i Wolves w ramach 23. kolejki Premier League. Emocjonujące widowisko zakończyło się zwycięstwem gości 4-2, pozostawiając kibiców obu zespołów w szoku.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dynamicznej gry obu drużyn, jednak to gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 19. minucie C. Palmer wykorzystał okazję i ustawił wynik na 1-0 na korzyść Chelsea. Jednakże radość kibiców nie trwała długo, gdyż zaledwie trzy minuty później Matheus Cunha wyrównał, dając sygnał do odwrócenia losów spotkania. Na chwilę przed przerwą, A. Disasi podwyższył prowadzenie Wolves na 2-1.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa i to Matheus Cunha był pierwszym, który wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, w 63. minucie. Kolejne trafienie Brazylijczyka w 82. minucie ustawiło wynik na 4-1, sprawiając, że zadanie odrobienia strat wydawało się niemożliwe dla gospodarzy. Mimo to, Thiago Silva zdołał zdobyć drugiego gola dla Chelsea w 86. minucie, lecz nie wystarczyło to, by odwrócić losy meczu.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia Tim Robinson musiał sięgnąć po żółte kartki, które zobaczyli Malo Gusto, Moisés Caicedo oraz Ben Chilwell z Chelsea, a także Nélson Semedo i Pedro Neto z Wolves. Na szczęście dla obu drużyn, nie doszło do żadnych czerwonych kartek.

Ostateczny gwizdek arbitra przyniósł zakończenie emocjonującego widowiska, które na długo pozostanie w pamięci kibiców. Mistrzowska postawa Wolves pozwoliła im wywalczyć cenne trzy punkty na wyjeździe, podczas gdy Chelsea będzie musiała szybko odbudować morale przed kolejnymi spotkaniami z Aston Villą, Crystal Palace i Manchesterem City. Z kolei Wolves czekają starcia z Brentford, Tottenhamem i Sheffield United.