Chelsea - Newcastle, wynik spotkania: 3-2

Wczorajszy wieczór na Stamford Bridge był pełen emocji, gdyż Chelsea podejmowała drużynę Newcastle w ramach 28. kolejki Premier League. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-2 po widowiskowej rywalizacji, która dostarczyła kibicom wiele niezapomnianych momentów. Choć wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ostatecznie to niebiescy zdołali sięgnąć po cenne trzy punkty.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej Chelsea - Newcastle

Mecz pomiędzy ekipami Chelsea i Newcastle miał miejsce na Stamford Bridge, gdzie atmosfera była niesamowicie elektryzująca. Sędzią głównym spotkania był John Brooks z Anglii. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co sprawiło, że kibice nie mogli oderwać od boiska swoich oczu.

Początek meczu nie mógł być lepszy dla gospodarzy. Już w 6. minucie N. Jackson strzelił gola, dając prowadzenie Chelsea. Asystę przy tym trafieniu zanotował C. Palmer. Goście z Newcastle odpowiedzieli szybko, gdy w 43. minucie A. Isak wyrównał wynik po asyście Bruno Guimarães.

Po przerwie to Chelsea objęła ponownie prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się C. Palmer, zdobywając bramkę w 57. minucie po asyście E. Fernándeza. Mecz nabierał tempa, a emocje sięgały zenitu.

Kolejne trafienie dla Chelsea padło w 76. minucie, kiedy M. Mudryk ustalił wynik na 3-1, asystując C. Gallagherowi. Wydawało się, że gospodarze mają kontrolę nad meczem, ale Newcastle nie zamierzało się poddać.

W doliczonym czasie gry, na listę strzelców dla gości wpisał się J. Murphy, skracając wynik do 3-2. Ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące, a kibice wręcz trzymali się na fotelach, obserwując zmagania obu drużyn.

Ostatecznie, po wyrównanej walce, Chelsea sięgnęła po zwycięstwo 3-2 nad Newcastle. Mecz dostarczył wielu niezapomnianych chwil i pokazał, dlaczego piłka nożna jest królem sportów.

W trakcie spotkania arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Na listę zawodników z Gospodarzy, którzy otrzymali upomnienie, trafili Raheem Sterling, Đorđe Petrović oraz Moisés Caicedo. Natomiast jedną żółtą kartkę dla Gości z Newcastle otrzymał Joe White w ostatnich momentach gry.

Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego widowiska, co świadczy o zacieklej, ale fair rywalizacji obu drużyn. Chelsea zbiera kolejne trzy punkty i z pewnością buduje swoją pozycję w lidze. Kibice mogą już niecierpliwie czekać na kolejne emocjonujące pojedynki swoich ulubionych drużyn.

Kolejne wyzwania czekają zarówno Chelsea, które zmierzy się z Burnley, Manchester United oraz Sheffield Utd, jak i Newcastle, które zmierzy się z West Ham, Everton oraz Fulham. Premier League zapowiada się niezwykle pasjonująco!