Ćwiczenia cadrdio - ja ćwicząc chcąc osiągnąć konkretny efekt

Jeśli chcesz schudnąć, musisz zrobić coś więcej niż tylko pójść pobiegać lub pospacerować. Musisz nad tym popracować. Musisz się wysilać i robić to na tyle intensywnie, by się pocić. Jeśli nie widzisz rezultatów, spróbuj zmienić treningi, zmienić ich intensywność i bardziej się wysilić. Nie ograniczaj się do wykonywania ćwiczeń i nie oczekuj, że schudniesz.

Stosuj trening interwałowy o wysokiej intensywności

Trening interwałowy o wysokiej intensywności to forma ćwiczeń, w której naprzemiennie występują okresy o wysokiej i niskiej intensywności.

Korzyści płynące z tej formy ćwiczeń są liczne, w tym poprawa zdrowia sercowo-naczyniowego, poprawa zdolności spalania tłuszczu i zwiększona wrażliwość na insulinę.

Większość osób wykonujących trening cardio trenuje na niskim poziomie intensywności, co pozwala spalić dużo kalorii w krótkim czasie. Jeśli chcesz spalić więcej tłuszczu i zwiększyć intensywność swoich treningów cardio, najlepszym rozwiązaniem jest trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT). Ideą HIIT jest wykonywanie ćwiczeń przez krótki okres czasu, a następnie odpoczynek i powtórzenie.

Trening HIIT można wykonywać przy użyciu dowolnych ćwiczeń kardio, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy chodzenie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się wykonywanie ćwiczeń HIIT 2-3 razy w tygodniu. Treningi HIIT trwają zwykle od 15 do 25 minut. Intensywność treningu zależy od Twojego poziomu sprawności fizycznej, ale powinieneś pracować na tyle intensywnie, by się spocić.

Ćwicz z głową - ćwiczenia cardio

Ćwiczenia są niezbędne dla naszego zdrowia. Ćwiczenia cardio zapewniają najlepszy trening sercowo-naczyniowy, ale mają też wiele innych korzyści. Ćwiczenia cardio mogą pomóc Ci schudnąć, obniżyć poziom cholesterolu, poprawić nastrój, a nawet sprawić, że staniesz się mądrzejszy!

Jeśli po prostu wykonujesz te same czynności i nie wysilasz się podczas treningu cardio, nie schudniesz. Jeśli chcesz schudnąć, musisz się wysilać podczas ćwiczeń. Jeśli nie tracisz na wadze, możesz spróbować tych rzeczy, aby uzyskać lepsze wyniki:

- Upewnij się, że wykonujesz wysiłek fizyczny podczas ćwiczeń cardio. Jeśli nie oddychasz ciężko lub nie pocisz się, prawdopodobnie nie wysilasz się wystarczająco mocno.

- Spróbuj urozmaicić swój trening cardio i wykonywać nowe ćwiczenia. Wykonywanie w kółko tych samych ćwiczeń szybko się znudzi i nie pomoże Ci schudnąć.

- Stosuj zdrową, niskokaloryczną dietę. Nie da się przećwiczyć złej diety. Jeśli Twoja dieta jest wysokokaloryczna, żadna ilość ćwiczeń kardio nie pomoże Ci schudnąć. Aby schudnąć, trzeba jeść mniej kalorii, niż się spala.