Spotkanie Chelsea kontra Bournemouth zakończone wynikiem 2-1

Mecz Chelsea z Bournemouth rozegrany w ramach 38. kolejki Premier League na Stamford Bridge zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 19 maja, przyniosło wiele emocji, a Chelsea prowadziła już do przerwy 1-0. Dzięki tej wygranej, The Blues zakończyli sezon ligowy z kolejnymi trzema punktami na swoim koncie.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami Chelsea (Gospodarz) przeciwko Bournemouth (Goście) zakończył się wynikiem 2-1. Spotkanie odbyło się 19 maja 2024 roku o godzinie 15:00 na Stamford Bridge w ramach 38. kolejki Premier League. Sędzią głównym meczu był A. Taylor.

Bramki dla Chelsea zdobyli M. Caicedo w 17. minucie oraz R. Sterling w 48. minucie po asyście C. Palmera. Bournemouth odpowiedziało trafieniem B. Badiashile w 49. minucie.

W meczu pokazano pięć żółtych kartek. Marc Cucurella i Malo Gusto zobaczyli żółte kartki dla Chelsea w 27. i 78. minucie. Dla Bournemouth ukarani zostali Antoine Semenyo w 27. minucie, Miloš Kerkez w 30. minucie oraz Marcos Senesi w 80. minucie.

Relacja z meczu

Już od pierwszego gwizdka sędziego A. Taylora atmosfera na Stamford Bridge była elektryzująca. Kibice Chelsea wypełnili stadion po brzegi, a ich doping niósł się echem po całym Londynie.

W 17. minucie Chelsea objęła prowadzenie po znakomitej akcji. M. Caicedo przejął piłkę na środku boiska, po czym ruszył dynamicznie w kierunku bramki przeciwnika. Z zimną krwią oddał celny strzał, który zaskoczył bramkarza Bournemouth, umieszczając piłkę w siatce. Stamford Bridge eksplodowało radością!

Atmosfera się zagęszczała, a gra stawała się coraz bardziej zacięta. W 27. minucie obie drużyny otrzymały żółte kartki – Marc Cucurella dla Chelsea i Antoine Semenyo dla Bournemouth. Krótko potem, w 30. minucie, Miloš Kerkez z Bournemouth również został ukarany przez sędziego Taylora.

Przerwa nie przyniosła zmiany w intensywności gry. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu, w 48. minucie, Chelsea podwyższyła prowadzenie. R. Sterling, kończąc precyzyjne podanie od C. Palmera, zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Kibice Chelsea byli w siódmym niebie, a świętowanie rozpoczęło się na nowo.

Jednak Bournemouth nie zamierzało się poddawać. W 49. minucie spotkania, B. Badiashile błyskawicznie odpowiedział strzałem, który zaskoczył bramkarza Chelsea i dał gościom nadzieję na wywalczenie punktów. Mecz nabierał coraz większych emocji!

W 78. minucie Malo Gusto z Chelsea otrzymał żółtą kartkę, co podkreśliło intensywność i fizyczność meczu. Bournemouth również miało swoją chwilę, gdy w 80. minucie Marcos Senesi został ukarany żółtą kartką.

Ostatecznie, mimo zaciętej walki, Chelsea utrzymała prowadzenie do końca spotkania i zakończyła mecz zwycięstwem 2-1. Kibice gospodarzy opuszczali Stamford Bridge w doskonałych nastrojach, ciesząc się z trzech punktów zdobytych w ostatniej kolejce sezonu.