Spotkanie Brighton vs Chelsea zakończone wynikiem 1-2

Miniony mecz w ramach 34. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Brighton a Chelsea, rozegrany na American Express Stadium, przyniósł wiele emocji. Spotkanie odbyło się w środę, 15 maja 2024 roku o godzinie 18:45, i zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść Chelsea. Pierwsza połowa należała do gości, którzy zeszli na przerwę prowadząc 1-0, by ostatecznie przypieczętować swoje zwycięstwo w drugiej części gry.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami Brighton (Gospodarz) przeciwko Chelsea (Goście) zakończył się wynikiem 1-2. Do przerwy wynik wynosił 0-1. Spotkanie odbyło się 15 maja 2024 roku o godzinie 18:45 na stadionie American Express Stadium w ramach 34. kolejki Premier League. Sędzią głównym był Michael Salisbury z Anglii.

Relacja z meczu

Szlagierowy pojedynek pomiędzy Brighton a Chelsea na American Express Stadium przyciągnął tłumy kibiców, a atmosfera na trybunach była elektryzująca. Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym zaangażowaniem, szukając pierwszych okazji do zdobycia bramki, jednak defensywa Chelsea była nienaganna.

W 29. minucie kapitan Brighton, Lewis Dunk, otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny. Chwilę później, w 34. minucie, Chelsea otworzyła wynik meczu – C. Palmer, po precyzyjnym podaniu Marca Cucurelli, umieścił piłkę w siatce, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Po przerwie Brighton próbowało znaleźć sposób na sforsowanie obrony Chelsea, lecz goście nie dawali za wygraną. W 64. minucie, po dynamicznej akcji, C. Nkunku podwyższył wynik na 0-2, otrzymując świetne podanie od M. Gusto.

Frustracja w drużynie Brighton rosła, co zaowocowało kolejną żółtą kartką, tym razem dla bramkarza Barta Verbruggena w 81. minucie. W międzyczasie Chelsea również łapała żółte kartki – Raheem Sterling w 77. minucie oraz Moisés Caicedo w 79. minucie zostali ukarani przez sędziego.

Końcówka meczu była pełna emocji. W 88. minucie Reece James z Chelsea otrzymał czerwoną kartkę, co dodało dramatyzmu. Gospodarze natychmiast skorzystali z przewagi liczebnej i w 90. minucie, po świetnej asyście João Pedro, Danny Welbeck zdobył bramkę kontaktową, ustalając wynik na 1-2.

Pomimo usilnych starań Brighton, Chelsea zdołała utrzymać przewagę i ostatecznie wywiozła trzy cenne punkty z American Express Stadium. Mecz zakończył się dramatycznym akcentem, a kibice na długo zapamiętają to zacięte starcie. Teraz obie drużyny czekają na swoje kolejne wyzwania w Premier League.