Dnia 2024-05-19 15:00 na stadionie Stamford Bridge odbyło się spotkanie Chelsea vs Bournemouth - końcowy wynik 2-1

W ubiegłą niedzielę na Stamford Bridge miało miejsce emocjonujące spotkanie w ramach 38. kolejki Premier League, gdzie Chelsea zmierzyła się z Bournemouth. Gospodarze zdołali triumfować 2-1, prowadząc już 1-0 do przerwy. Mecz ten, będący zwieńczeniem sezonu, dostarczył kibicom wielu emocji i stał się godnym zakończeniem rozgrywek ligowych dla obu drużyn.

Podsumowanie meczu: Chelsea kontra Bournemouth

W słoneczne popołudnie 19 maja 2024 roku, na legendarnym Stamford Bridge, Chelsea podejmowała Bournemouth w ramach 38. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był dobrze znany Anthony Taylor.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Chelsea prowadziła 1-0 do przerwy, a bramki zdobywali M. Caicedo w 17. minucie oraz R. Sterling w 48. minucie. Bournemouth zdołało odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa B. Badiashile w 49. minucie.

W trakcie meczu sędzia Anthony Taylor pokazał kilka żółtych kartek. Dla Chelsea otrzymali je Marc Cucurella w 28. minucie oraz Malo Gusto w 78. minucie. Natomiast w drużynie gości żółte kartki obejrzeli Antoine Semenyo w 27. minucie, Miloš Kerkez w 30. minucie oraz Marcos Senesi w 80. minucie.

Relacja minuta po minucie

Od pierwszego gwizdka sędziego Anthony'ego Taylora czuć było napięcie na Stamford Bridge. Chelsea, wsparci przez swoich wiernych kibiców, natychmiast ruszyła do ataku.

W 17. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Moises Caicedo znakomicie wykończył składną akcję zespołu, pokonując bramkarza Bournemouth i dając Chelsea zasłużone prowadzenie 1-0. Stamford Bridge eksplodowało radością!

Wkrótce jednak emocje trochę ostygły, gdyż w 27. minucie Antoine Semenyo z Bournemouth otrzymał pierwszą żółtą kartkę za ostry faul. Zaledwie minutę później, również za nieprzepisowe zagranie, Marc Cucurella z Chelsea został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Chelsea. Obie drużyny miały jeszcze kilka szans, ale żadna nie zdołała ich wykorzystać. W 30. minucie kolejny zawodnik Bournemouth, Miloš Kerkez, zobaczył żółtą kartkę, co tylko podkręciło napięcie na boisku.

Po przerwie Chelsea kontynuowała swój marsz po zwycięstwo. Już w 48. minucie Raheem Sterling podwyższył prowadzenie na 2-0 po pięknej asyście Cole'a Palmera. Atmosfera na Stamford Bridge była wypełniona ekscytacją i radością kibiców gospodarzy.

Niestety dla The Blues, Bournemouth odpowiedziało niemal natychmiastowo. W 49. minucie B. Badiashile strzelił gola kontaktowego, zmieniając wynik na 2-1. Mecz ponownie nabrał rumieńców.

Gra stała się bardziej zacięta i fizyczna, co skutkowało kolejnymi żółtymi kartkami. Malo Gusto z Chelsea otrzymał żółtą kartkę w 78. minucie za nieprzepisowe zagranie. Chwilę później, w 80. minucie, Marcos Senesi z Bournemouth również został ukarany żółtą kartką za agresywne zachowanie.

Ostatecznie, pomimo prób Bournemouth wyrównania, Chelsea utrzymała prowadzenie i wygrała mecz 2-1. To emocjonujące spotkanie zakończyło sezon Premier League na Stamford Bridge, zostawiając kibiców Chelsea z uśmiechem na twarzy.